• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

• 26 marca - w ramach obchodów Świąt Nietypowych - uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych tematowi - “Teatr”. Wstępem do obchodów Dnia Teatru było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „ Jaś i Małgosia” . Podczas dalszych obchodów dzieci poszerzyły wiedzę o teatrze, którą mogły potem wykorzystać w konkursie pod hasłem: “Co kojarzy ci się ze słowem teatr”. Na koniec, każdy uczeń wykonał maskę teatralną według własnego pomysłu.

• KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

• W dniu dziszejszmy odbyły się eliminacje konkursu wiedzy pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom". Uczeń naszej szkoły Tomasz Zawierucha okazał się najlepszy w kategorii uczniów klas 1-4. Gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach eliminacji.

• POWITANIE WIOSNY KLASY 1-3

• 21 marca młodsza społeczność szkolna świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. Obchody  powitania najpiękniejszej i najbardziej radosnej pory roku rozpoczęły się od obejrzenia filmu o oznakach wiosny i zmianach w przyrodzie. Następnie dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązując różne zadania dotyczące wiosny. Wykonały też prace plastyczno-techniczne, dzięki którym w szkole zrobiło się wiosennie. W prezencie od Pani Wiosny dzieci otrzymały sadzonki kwiatków, które należało wsadzić do doniczek i opiekować się nimi.

• POWITANIE WIOSNY

• W dniu 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Ogromne emocje wśród przedszkolaków wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęły się dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień. W tym dniu przedszkolaki wyruszyły barwnym korowodem i wspólnie świętowały ,,Powitanie wiosny”. Dzieci z radością maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego maszerowała zimowa, słomiana panna - Marzanna. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość, śpiewając piosenki i wykrzykując słowa rymowanki:

,, Marzanno, Marzanno, Ty zimowa Panno,

Do ognia Cię wrzucamy, bo wiosnę witamy.”

• DZIEŃ KOBIET

• Jak co roku męska część Trzynastki nie zapomniała o naszych Paniach. Wszystkiego najlepszego w Dniu Kobiet!

• ZUCHY W TRZYNASTCE

• 2 Gromada Zuchowa “Morskie Perły” w trzynastce.

Obietnica Zuchowa to ważny moment w życiu każdego młodego zucha. To chwila, w której składamy uroczystą przysięgę, że będziemy dobrymi zuchami i zawsze będziemy przestrzegać Prawa Zucha.

Obietnica Zuchowa

“Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha.”

Prawo Zucha przypomina nam o wartościach, jakie powinniśmy pielęgnować:

1. Zuch kocha Boga i Polskę.

2. Zuch jest dzielny.

3. Zuch mówi prawdę.

4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.

5. Wszystkim z zuchem jest dobrze.

6. Zuch stara się być coraz lepszy.

Dziś, w kręgu naszej gromady, świętujemy tę wyjątkową chwilę. Każdy zuch ma szansę zaistnieć indywidualnie, udowodnić swoje zaangażowanie i złożyć Obietnicę Zuchową.

Niech ta uroczystość będzie dla nas wszystkich inspiracją do bycia lepszymi ludźmi i pielęgnowania wartości, które reprezentuje Związek Harcerstwa Polskiego.