21 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. Uroczystość przygotowały pani Beata Kowalczyk, pani Monika Wojnarowicz oraz pan Wiesław Foryś wraz z ucznimi klas. Dyrektor podziękował nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za wkład pracy w tym roku szkolnym. Uczniom pogratulował wyników edukacyjnych i indywidualnych osiągnięć. Życzył wszystkim słoczenych i bezpiecznych wakacji.
Galeria zdjęć
brak danychDZIEŃ DZIECKA I SPORTU SZKOLNEGO
W dniu 19 czerwca przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie bawiliśmy się w ramach święta sportu. Obok gier zespołowych, meczy nauczyciele kontra uczniowie odbyły się zawody sportowe ,,hobby horse". Strażacy z OSP Kromołów zapewnili pokazy i prelekcje na temat pierwszej pomocy jak również tak przydatne w tym dniu chłodzenie rozgrzanych organizmów. Była jak zawsze kiełbaska, lody, batoniki oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy naszy sponsorom; hurtowni wędlin HAM, hurtowni lodów i mrożonek IGLO, LEVIATAN Kromołów, SkyFun Dmuchańce, Pani Annie Bogdani i Panu Karolowi Czapli.
111
WYCIECZKA DO KIELC
We wtorek, 18 i środę 19 czerwca, uczniowie klasy 1-3 udali się na wycieczkę do Kielc. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Energetycznego Centrum Nauki Industria. Uczniowie obejrzeli interaktywną wystawę, dzięki której wyruszyli w podróż do świata energii. Dowiedzieli się czym jest energia, jak jest wykorzystywana, poznali jej odnawialne i nieodnawialne źródła. Poprzez eksperymentowanie uczniowie zaangażowali się w poznawanie i zrozumienie świata, a także pogłębianie wiedzy. Poznali odpowiedzi na pytania: Czy każde światło może ogrzać? Dlaczego świetliki świecą? Jakie rośliny mogą emitować światło? Samodzielnie wykonali swoje sztuczne świetliki, które zabrali do swoich domów. Kolejnym punktem wycieczki była Jaskinia Raj w Chęcinach. Jest to jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, która zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych – stalaktytów i stalagmitów. Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia wystawy znalezionych tam krzemiennych narzędzi pracy człowieka neandertalskiego, zamieszkującego jaskinię ok. 50.000 lat temu, a także szczątków prehistorycznych zwierząt. Następnie poruszając się korytarzami jaskini podziwialiśmy jej piękno. Niestety nie mogliśmy uwiecznić tego na zdjęciach, ale ten widok z pewnością pozostanie w naszej pamięci. Wycieczka dała nam wiele radości i dostarczyła sporo wiedzy. Spędziliśmy przyjemnie i wesoło czas. Pozostaną nam miłe wspomnienia i moc wrażeń.
366
ZUCHOWY DZIEŃ GIER I ZABAW
W poniedziałek w naszej szkole odbył się Zuchowy Dzień Gier i Zabaw. Uczniowie klas I-III z radością uczestniczyli we wszystkich konkurencja przygotowanych i prowadzonych przez zuchy z 2 Gromady Zuchowej “Morskie Perły”. Nie zabrakło rzutów do celu wymagających skupienia i precyzji oraz torów przeszkód, które testowały zręczność i szybkość. Wesołą atmosferę wprowadziły pląsy i piosenki. Gry logiczne były świetnym treningiem umysłu, zachęcającym do opracowania odpowiedniej strategii. Każda aktywność wniosła coś wyjątkowego do dnia, łącząc zabawę z nauką i rozwojem umiejętności. To był dzień pełen śmiechu, radości i ducha współzawodnictwa.
164
ETWINNING
10 czerwca 2024 mieliśmy przyjemność, uczestniczyć w ceremonii wręczenia nagród w konkursie ,,Nasz projekt eTwinning” podsumowującym działania edukacyjne oparte na międzynarodowej współpracy online i kreatywnym wykorzystaniu TIK. Wydarzenie, jak co roku objęte było honorowym patronatem Ministra Edukacji. Ceremonia, odbyła się w pięknej scenerii Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. Realizowany przez nas projekt ,,Happy maths” uzyskał I miejsce w kategorii Synergia eTwinning-Erasmus+ . Nagrodę otrzymaliśmy z rąk Pani Minister Edukacji Barbary Nowackiej, Wiceministra Edukacji i Przewodniczącej Rady Fundacji dr Joanna Mucha oraz dyrektora generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Mirosława Marczewskiego.
KONKURS GEOLOGICZNY
Finał Konkursu Geologiczno-Środowiskowego.Filip Hutnik, uczeń klasy VII, zajął III miejsce w Finale Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie. Była to już XXV edycja konkursu, który odbył się pod hasłem „Na krańcach Ziemi”. Tegoroczne zmagania ostatniego etapu odbyły się w dniach 5-7 czerwca i połączone były z warsztatami terenowymi w jednym z najciekawszych pod względem geologicznym obszarów Polski, czyli w Górach Świętokrzyskich. Serdecznie gratulujemy Filipowi jego osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów naukowych.
5
PROJEKTY EDUKACYJNE
Przedszkolaki z Grupy 0c w roku szkolnym 2023/2024 realizowały dwa Ogólnopolskie Projekty Edukacyjne: „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka” oraz „Klasa w terenie”
„Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka” Głównym założeniem projektu „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!” było wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, rozwijanie wszechstronnej stymulacji dzieci, poprzez połączenie wrażeń ruchowych, wzrokowych, słuchowych i dotykowych.
„Klasa w terenie”Głównym celem projektu ,,Klasa w terenie” było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły.
WYCIECZKA DO „AGROSKAŁKI” W PRZYBYNOWIE
W dniu 7 czerwca 2024r przedszkolaki z grup 0c i 0d uczestniczyły w wycieczce do „Agroskałki” w Przybynowie. Po przyjeździe na miejsce dzieci zostały przywitane przez gospodarzy i zaproszone na powitalny poczęstunek. Następnie udały się na przejażdżkę po okolicy „Jurajskim Expresem”. Po powrocie na dzieci czekała kolejna niespodzianka - wata cukrowa. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty edukacyjne pt. „Skąd się bierze mleko?”. Tam przedszkolaki miały okazję wydoić krówkę Marcysię i spróbować wiejskiego mleka. Samodzielnie ubijały śmietanę otrzymując masło, którego mogły skosztować z wiejskim chlebem. Po zakończeniu warsztatów dzieci zjadły kiełbaskę z grilla i wypiły ciepłą herbatę. Ponadto równie ciekawą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie mini Skansenu Wsi Jurajskiej. Dzieci zobaczyły, jak dawniej żyli ludzie, jak gotowali, prali i czym się zajmowali. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Mini ZOO – Zwierzyniec pod Skałką. Dzieci mogły zobaczyć: pawie królewskie, króliki, kaczki mandarynki, kangurka, kury, lamy, , kozy, owce i osła. Ostatnim punktem wycieczki był sklepik z pamiątkami. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.
103
ZIELONA SZKOŁA 2024
W dniach od 24 do 29 maja uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zielonej szkole nad morzem w miejscowości Jastrzębia Góra. Program zielonej szkoły był tak ułożony, aby dzieci miło i przyjemnie spędziły czas w nadmorskiej miejscowości. Podczas pobytu odbyły wycieczkę do Gdyni, gdzie zwiedziły Dar Pomorza, Skwer Kościuszki, gdyńskie akwarium i Centrum Wiedzy Eksperyment. Sporą atrakcją był pokaz smażenia i degustacja jajecznicy ze strusiego jaja oraz zwiedzanie strusiej farmy w Kniewie. Dużym przeżyciem okazał się rejs statkiem po morzu wokół Półwyspu Helskiego. Odbyły też pieszą wycieczkę do latarni morskiej na przylądku Rozewie. Oprócz tego uczestnicy brali udział w spotkaniu szantowym „Ahoj przygodo”. Było też ognisko i zabawa taneczna. Uczestnicy zielonej szkoły przyjechali z mnóstwem miłych wrażeń.
105
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie