• KONKURS ŚWIĄTECZNY

• W środę 20 grudnia w klasach I-III  rozstrzygnięty został konkurs świąteczny na najładniejszy łańcuch choinkowy. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, integracja zespołów klasowych oraz dobra zabawa.  Konkurs stał się także okazją do wspólnego zwycięstwa. Komisja konkursowa po obejrzeniu łańcuchów wszystkich klas podjęła decyzję o wyłonieniu 3 zwycięskich klas. I miejsce zajęła klasa 3a, II miejsce klasa 2b, trzecie miejsce zajęła klasa 3b. Reszta klas otrzymała wyróżnienia. Wszystkim klasom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami, upominkami oraz słodkościami.

• ŚWIĄTECZNA PACZKA

• Jak co roku z inicjatywy Małego i Dużego SU, uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję ,,świątecznej paczki" dla potrzebująch oraz Wychowanków Domu Dziecka. Udało nam się zebrać i zakupić produkty spożywcze oraz słodycze. Wierzymy, że ta skromna pomoc wywołała uśmiech na twarzach a święta będą radosne i pogodne, Wesołych Świąt!. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tej cennej inicjatywie.

• MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

• Zgodnie z grudniową tradycją do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj.         Na tego Gościa, w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekaliśmy wszyscy, a zwłaszcza dzieci, które już od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku jego dzwonka. Przedszkolaki powitały go z wielką radością, wyjątkowa atmosfera zagościła w naszym przedszkolu. Dzieci wraz z wychowawcami specjalnie na tę okazję przygotowały przedstawienie, w czasie którego Mikołaj wysłuchał wielu pięknych wierszy, piosenek oraz obejrzał układy taneczne w wykonaniu dzieci. Po zakończonym występie Mikołaj wręczył dzieciom prezenty i zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko, sprawiło dzieciom wiele radości i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, gdyż dla większości z nich dzień ten był wielkim przeżyciem.

• WARSZTATY PRZYRODNICZE

• 6 grudnia uczniowie klas 1 - 3 wzięli udział w warsztatach przyrodniczych, których głównymi bohaterami były egzotyczne motyle. Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać motyle z bardzo bliska i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich życia. Uczestnicząc w zajęciach dzieci nie tylko słuchały, ale także doświadczały, dotykały, brały czynny udział w zajęciach. Na pamiątkę uczestnictwa w warsztatach uczniowie otrzymali - do ozdobienia według własnego pomysłu - drewniany magnes w kształcie motyla.

• BAJKI O EMOCJACH

• W dniach 27.11- 01.12.2023r przedszkolaki z grup 0c i 0d brały udział w zajęciach, prowadzonych przez Panie trenerki Ewę i Anetę  z Centrum Działań Profilaktycznych w ramach programu „Poruszające Bajki o Emocjach”.  Dzieci były bardzo zaangażowane i aktywne w czasie zajęć. Poznawały, nazywały i pokazywały emocje z jakimi spotykały się z każdym kolejnym dniem. Wcielały się w przydzielane im role i odnosiły do emocji, jakie odczuwają w codziennym życiu.  Bajki opowiadały o 9 emocjach: zazdrości, smutku, złości, rozczarowaniu i wdzięczności, strachu, frustracji, radości, dumie i wstydzie. Podczas zajęć wykorzystywane były instrumenty intuicyjne czyli bębny, kalimby, tingsze, gongi, kubki burzowe, które wspierają proces autoekspresji dzieci, a także dają poczucie sprawstwa. Poprzez aktywne uczestnictwo w historii bohaterów warsztatów, dzieci uczyły się jak: rozpoznawać swoje uczucia i innych, nazywać uczucia swoje i innych, komunikować się zgodnie z duchem Porozumienia bez Przemocy, czekać na swoją kolej, radzić sobie z trudnymi emocjami, tj. złość, strach, smutek, rozczarowanie, zazdrość, konstruktywnie pomagać rówieśnikom przeżywać trudne emocje. To były bardzo wartościowe spotkania. Dziękujemy!

• ANDRZEJKI W SZKOLE

• 30 listopada w szkole odbyły się ,,Andrzejki". Mimo ograniczonej przestrzeni była dobra zabawa, wróżby i dużo uśmiechu.

• ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

• ANDRZEJKI

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki dla dzieci

W środę (29.11) i czwartek (30.11) nasze Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Pamiętając jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości.  Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Na koniec dzieci miały słodki poczęstunek. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.