• Galeria zdjęć

        brak danych
        • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
          • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • Dziś w szkole odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024 został Jan Zasuń. Gratulujemy wyboru i życzymy powodzenia!

        • TEATR KULTURESKA
          • TEATR KULTURESKA

          • Przedszkolaki wybrały się na przedstawienie musicalowe pt.,, Detektyw Kot” do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu. W spektaklu promowane były właściwe nawyki ekologiczne, takie jak: segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, oszczędzanie energii, a także ograniczenie konsumpcjonizmu.. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, uśmiech zawitał na ich twarzach oraz mocnymi brawami nagradzały aktorów za piękny występ. Podziękowania dla ZKM Zawiercie za zorganizowanie przejazdu przedszkolaków do MOK-u.

        • DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU
          • DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

          • 15 września wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wesołych zabawach muzyczno-ruchowych, sprawnościowych, plastycznych, rozwijających ich wyobraźnię i kreatywność, których motywem przewodnim była kropka.

        • POŻEGNANIE LATA
          • POŻEGNANIE LATA

          • "Kowbojskie pożegnanie lata”

            W dniu 8 września młodsza społeczność szkolna udała się na wycieczkę do lasu z okazji pożegnania lata. Pogoda dopisała, więc na leśnej polanie odbyły się różne zabawy ruchowe - gonitwa na polanie, czarne stopy, myśliwi na polowaniu - które sprzyjały wyrabianiu sprawności ruchowej oraz integracji zespołów klasowych. Uczestnicy wycieczki uzupełnili spalone podczas zabaw kalorie pysznymi kiełbaskami. Choć lata żal, to wszyscy wracali z wycieczki w dobrych humorach.

        • SZKOLENIE NAUCZYCIELI
          • SZKOLENIE NAUCZYCIELI

          • W dniach od 21 do 25 sierpnia 2023r. czworo nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu wzięło udział w kursie doskonalenia zawodowego pt. „Nauczyciel i uczeń nowej dekady”, które odbyło się na greckiej wyspie Corfu w ramach projektu Erasmus+ pt. "Happy Maths". Wraz z nauczycielami z innych krajów europejskich uczestniczyli w warsztatach, dyskusjach, wykładach, sesjach  relaksacyjnych i ćwiczeniach praktycznych, mieli okazję poznać się nawzajem i wymienić doświadczeniami. W celu przełamania lodów przeprowadzono grę „Speed dating”. Odbyła się dyskusja dotycząca roli nauczyciela w dzisiejszym świecie oraz kompetencji, jakie powinien posiadać. Omówiono również zastosowanie sztucznej inteligencji w edukacji. Nauczyciele pogłębili swoją wiedzę na temat nauczania zorientowanego na ucznia oraz holistycznego podejścia w edukacji. Wykorzystując grę karcianą „The empathy game” omawiano trudności jakie uczniowie mogą napotkać oraz jak nauczyciele mogą im pomóc w ich rozwiązaniu. Zaprezentowano koncepcję mindfulness (uważność, przytomne doświadczanie) i jej rolę w zachowaniu dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego. Kursanci wzięli udział w wieczorze greckim, dzięki czemu mogli lepiej poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz zintegrować się jako grupa. Odbyła się wycieczka krajoznawcza po wyspie. Uczestnicy zwiedzili następujące miejsca: Kassiopi, wschodnie wybrzeże Corfu,  stolicę wyspy - Corfu, Palaiokastritsa i Lacones. Odwiedzili największą szkołę językową - Adrioti, , która stosuje nowoczesne metody nauczania języka angielskiego. Nauczyciele pogłębili swoją wiedzę w zakresie  zagadnienia mindfulness. Ćwiczyli techniki medytacji prowadzące do redukcji stresu i wyciszenia. Omówiono Embodiment Learning, czyli uczenie się poprzez działania związane z ciałem. Kursanci wykonali ćwiczenia praktyczne, obserwowali ruch swojego ciała oraz wyciągali wnioski z poczynionych obserwacji. Przeprowadzono dyskusję w jaki sposób nauczyciele mogą zadbać o swój samorozwój oraz jak ich działania mogą pozytywnie wpłynąć lokalną społeczność oraz na cały świat. Omówiono wybrane problemy globalne i ich wpływ na kształt edukacji. Odbyła się debata na temat szkoły marzeń. Uczestnicy szkolenia poznali metodę Co – vision (pol. wspólna wizja) wspierającą kooperację nauczycieli prowadzącą do znalezienia rozwiązania ich problemów zawodowych. Następnie dokonano podsumowania wiadomości  zdobytych podczas kursu. Uczestnicy wykonali „przybornik nauczyciela”, czyli zbiór ćwiczeń i metod, które mogą wykorzystać w swojej pracy. Kurs zakończył się uroczystym wręczeniem certyfikatów.