• ZWIERZAK Z LIŚCI

• W ramach działań Małego Samorządu odbył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem “Zwierzak z liści”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem materiału przyrodniczego podarowanego przez jesień. Uczniowie uruchomili swoją wyobraźnię i tworząc zwierzaki w ciekawy sposób wykorzystali jesienne liście. Powstały różnorodne, zachwycające projekty. Najciekawsze prace zostały wyłonione drogą głosowania uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności.

• SPOTKANIE Z ,,TIRKIEM"

• Spotkanie z Krokodylkiem Tirkiem i Funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego

Nasze przedszkolaki zostały zaproszone do sąsiedniego przedszkola ,,Katilandii” na spotkanie z Krokodylkiem Tirkiem –  głównym bohaterem projektu ,, Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” .  Tirek uczy najmłodszych bezpiecznego zachowania na drodze i w jej pobliżu, w trakcie podróży autokarem, ale też na rowerowej wycieczce, czy przejażdżce hulajnogą. Ostrzega przed niebezpiecznymi zachowaniami – w tym, jakim zagrożeniem może być korzystanie przez pieszego z telefonu, czy innych urządzeń rozpraszających uwagę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały prelekcji oraz aktywnie w niej  uczestniczyły. Bardzo dziękujemy  Pani Dyrektor przedszkola Katilandii za zaproszenie  i miłe spotkanie.

• DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

• 13 października obchodziliśmy w szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Samorząd Szkolny złożył wszystkim pracownikom naszej szkoły życzenia z tej okazji.

• DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

• Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek obchodzone 10 października. W tym roku również  uczniowie klas 1-3 naszej szkoły postanowili włączyć się do akcji CAŁA POLSKA GRA W PLANSZÓWKI.  Tego dnia w klasach prezentowane były nie tylko gry planszowe, ale także memory, domino, bierki, warcaby czy też puzzle. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych grach, w które grają w domu wraz ze swoimi bliskimi.  Największa frajdę sprawiło wykonanie własnej gry  planszowej. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły, a  ich zadaniem było zaprojektowanie dla Minionków, bo to one były bohaterami gry, miejsca, w którym Minionki będą rywalizowały. Na koniec uczniowie zagrali w samodzielnie zaprojektowane gry planszowe. Dawno nie widziałyśmy naszych uczniów tak rozentuzjazmowanych  i radosnych. Była to dla nich  nie tylko świetna zabawa w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy, ale  też wspaniała lekcja m.in. planowania, przewidywania, spostrzegawczości, zręczności, liczenia i zasad fair play.

• śLĄSKIE PRZYWRACAMY BŁĘKIT

• Zajęcia z Ekodoradcą „Śląskie Przywracamy Błękit” 6 października 2023r przedszkolaki z grup 0c i 0d brały udział w zajęciach zakresu ochrony powietrza w ramach zintegrowanego projektu unijnego LIFE "Śląskie Przywracamy Błękit"-Kompleksowa realizacja Programu Ochrony Powietrza dla województwa śląskiego przeprowadzonych przez Panią Paulinę Podsiadło - Ekodoradcę w Urzędzie Miejskim w Zawierciu. Prelekcje zostały przekazane w ciekawej formie, łączącej zarówno treści merytoryczne, jak również zawierały elementy ruchowe, artystyczne- dzieci przygotowały odznakę „Przyjaciela Przyrody”, poznały zasady Młodego Ekologa, wykonywały proste doświadczenia związane z powietrzem- eksperymenty „Szukamy powietrza”. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak  otrzymał eko- upominek.

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 29 września młodsza społeczność szkolna obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, święto ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę dotyczącą zalet czytania książek. Motywem przewodnim święta było oczywiście głośne czytanie. Wśród czytanych utworów znalazły się fragmenty książki “Magiczny domek na drzewie”, “Nudzimisie”, “Na wszystko jest sposób”, “Tajemnica cyrku” i wielu innych. Powstały również plakaty o zaletach czytania oraz ilustracje do czytanych fragmentów książek. Święto to warto obchodzić każdego dnia - gdyby każdy poświęcił na czytanie chociażby 15 minut, byłby to duży sukces.