• POWITANIE WIOSNY

• „Marzanna, zimowa panna, w słomianej sukience rozpostarła ręce.
            W lęku drżąca cała, topić się nie chciała. Z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
            Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą i porą radosną zawitaj nam wiosno!”

Jak corocznym zwyczajem, dzieci z Oddziału Przedszkolnego, 21 marca powitały Panią Wiosnę. Nie mogło obyć się w tym dniu bez MARZANNY. To właśnie na nią wszyscy patrzyli, jak znika w płomieniach ognia. Dzięki temu, mamy nadzieję, że wiosna zawita do nas lada dzień.

• Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

• 20 marca uczniowie klas młodszych obchodzili Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Głównym celem naszych zajęć było dostarczenie dzieciom ważnych informacji na temat zapobiegania chorobom jamy ustnej, oswojenie strachu przed wizytą u dentysty, a także uświadomienie, że codzienne szczotkowanie zębów to bardzo ważna czynność. Uczniowie zapoznali się z filmem przedstawiającym prawidłowy sposób szczotkowania zębów oraz zaśpiewali piosenkę tematyczną. Wykonali również doświadczenie z jajkami, octem i pastą do zębów i przekonali się, że pasta do zębów skutecznie chroni ich zęby. Dzieci wykonały w grupach plakaty przedstawiające produkty, które wpływają pozytywnie i negatywnie na nasze zęby. Na podsumowanie zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne związane z tematyką zajęć.

• MATEMATYKA W GEOGAFII

• VII edycja Wojewódzkiego Konkursu „Matematyka w Geografii”.

W zmaganiach wzięło udział 140 uczniów z województwa śląskiego, z których 25 dostało się  do II etapu. Wśród wyróżnionych znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły: Arkadia Przybysławska i Przemysław Rogalski (2 miejsce). Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie, wraz z honorowym patronatem Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Politechniką Częstochowską. Gratulacje dla Arkadii i Przemka.

• ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI BOHATEROWIE

• Gala VIII Wojewódzkiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie"W auli Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”, który od 8 lat organizuje Europoseł Jadwiga Wiśniewska. Gala odbyła się w przede dniu przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ustanowionego przez Sejm RP z inicjatywy Śp. Prezydenta RP Prof. Lecha Kaczyńskiego, jako wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Wyróżnienie w konkursie uzyskała uczennica naszej szkoły Maja Dziub. Gratulujemy.

• DZIEŃ DINOZAURA

• Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego 28 lutego obchodziliśmy w przedszkolu w grupach młodszych” Dzień Dinozaura”. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Na koniec każde dziecko miało zrobione zdjęcie w budce z dinozaurem.

• TEATRZYK BAJADURKA

• W naszym przedszkolu odwiedził nas teatrzyk ,, Bajdurka’’, który przedstawił dla dzieci bajkę  pt.,,Prawdziwa przyjaźń”. Bajka opowiadała o tym, iż prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie! Była to wzruszająca opowieść o mieszkańcach ogrodu zoologicznego, krokodyla i misia polarnego. Przedstawienie miało na celu zwrócić uwagę dzieci na wartości prawdziwej przyjaźni. Dzieci z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy oglądały przedstawienie a na zakończenie zatańczyły wspólny taniec. Obdarowały również aktorów głośnymi brawami.