• TYDZIEŃ ZDROWIA

• 24.04.2023 – 28.04.2023 TYDZIEŃ ZDROWIA

W kwietniu Mały Samorząd zorganizował Tydzień Zdrowia, który upłynął pod hasłem: "W WITAMINACH ZDROWIE JEST, WIĘC JE TRZEBA CZĘSTO JEŚĆ". Celem akcji było pogłębienie wiedzy o znaczeniu witamin dla zdrowia a tym samym propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia oraz nabywanie prozdrowotnych nawyków i przyzwyczajeń. Każdy uczeń na drugie śniadanie spożywał przyniesione owoce i warzywa. Aby podkreślić znaczenie spożywania warzyw i owoców uczniowie wykonali plakaty o witaminach.

• WIOSENNA MANDALA

• 17 kwietnia - “Wiosenna mandala” - konkurs plastyczny

W ramach działań Małego Samorządu 17 kwietnia odbył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem “Wiosenna mandala”. Zadaniem uczestników konkursu było zespołowe wykonanie motyla. Tym razem obrazy zostały namalowane styropianowymi kulkami, kolorowym konfetti oraz wycinankami z papieru dekoracyjnego. Uczniowie uruchomili swoją wyobraźnię i w ciekawy sposób wykorzystali przygotowane materiały. Powstały różnorodne, zachwycające projekty. Najciekawsze prace zostały wyłonione drogą głosowania uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności.

• HAPPY MATHS

• W dniach 26 marca - 1 kwietnia 2023r. w naszej szkole gościli nauczyciele i uczniowie szkoły partnerskiej Agrupamento de Escolas de Aljustrel z Portugalii. Wizyta miała miejsce w ramach projektu „Happy Maths” finansowanego z środków Unii Europejskiej. Wraz z uczniami polskimi uczestniczyli w warsztatach plastycznych, tworząc plakaty „Europa przyszłości” oraz warsztatach tanecznych, podczas których wspólnie tańczyli „Poloneza”, „Belgijkę”, „Czekoladę” i Makarenę”. Podczas warsztatów matematycznych uczniowie mierzyli salę gimnastyczną, rozwiązując zadania z tym związane. Nauczyciele obserwowali lekcje matematyki, uczestniczyli w posiedzeniu Zespołu Matematyczno – Przyrodniczego.  Goście zwiedzili najważniejsze miejsca i zabytki kultury polskiej, takie jak: Wieliczka, Zakopane, Oświęcim i Kraków,  poznając polską historię i tradycje. Dużą atrakcją było też uczestnictwo w meczu siatkówki drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie, w której gra Portugalczyk - Miguel Tavares. Na pamiątkę pobytu w Polsce nauczyciele i uczniowie portugalscy wybijali monety tzw. „Trzynaściaki”, które stały się tradycją w naszej szkole.

• WIOSENNE EKO-DEKORACJE

• Rozstrzygnięty został  konkurs świetlicowy „Wielkanocne Eko-dekoracje” przygotowany dla uczniów klas I-III.  Powstało wiele ciekawych i kreatywnych prac.  Każdy z uczestników został nagrodzony.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

• Uczniowie Tomasz Zawierucha z klasy 3 oraz Remigiusz Kozak z klasy 6 uczestniczyli w miejskich eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tomasz Zawierucha w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce. Gratulujemy.