• DZIEŃ KOTA

• Dnia 17 lutego zajęcia i zabawy w klasach młodszych zdominowała tematyka  związana z obchodami Światowego Dnia Kota. W tym dniu większość uczniów klasy 1,2 i 3  przyszła do szkoły w wymalowanych kocich twarzach.  Wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację, która przybliżyła świat kotów, ich zwyczaje, budowę, a co najważniejsze przekazała informację na temat prawidłowej opieki na tymi zwierzętami i uwrażliwiła na ich potrzeby. Następnie uczniowie  uczestniczyli w” kocich zabawach”, malowali czworonogi i przygotowywali papierowe maski.  Potem wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia, a na zakończenie uczniowie w swoich klasach obejrzeli film, którego bohaterem oczywiście był kot. Ten  dzień był pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, spędzony w miłej, radosnej atmosferze.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci w przedszkolu przygotowały specjalny dla nich program artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków laurki. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

• DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

• 9 lutego odbyła się dyskoteka ,,Karnawałowa" klas starszych organizowana przez Samorząd Uczniowski. Była dobra muzyka i świetna zabawa.

• BAL KARNAWAŁOWY

• W dniu 8 lutego odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas młodszych.  Sala gimnastyczna udekorowana balonami i serpentynami zachęcała do zabawy. Były wspaniałe stroje i szalone rytmy taneczne.  Dzieci wcieliły się w różne postacie i pięknie prezentowały się na parkiecie. Wspólna zabawa przyniosła uczestnikom wiele radości, a właśnie to było głównym celem balu.

• TEATRZYK KAMISHIBAI

• 8 lutego 2023 roku dzieci z grup przedszkolnych 0c i 0d udały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej. Pani Katarzyna zapoznała nas z tradycyjną japońską sztuką teatralną kamishibai. Dzieci po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania, toteż na początku zastanawiały się, w jaki sposób drewniana skrzynka stanie się teatrzykiem. Wszystko wyjaśniło się w momencie, gdy wspólnie wypowiedziały zaklęcie: „Abrakadabra, hokus pokus, teatrzyku otwórz się!”, „kurtyna podniosła się” i przedszkolaki obejrzały i wysłuchały opowiadania ,,Brzydkie Kaczątko”. Przedszkolakom bardzo podobał się Teatrzyk Kamishibai, choć wyraz „kamishibai” trudny był do wypowiedzenia. Wytłumaczyłyśmy dzieciom, że słowo to pochodzi z języka japońskiego: „kami” – oznacza „papier”, natomiast „shibai” – „sztuka”. Dlatego też teatrzyk ten nazywany jest również teatrem ilustracji bądź teatrem obrazkowym. Książka „wystawiana” w teatrzyku składa się kartonowych planszy z ilustracjami, natomiast tył karty zarezerwowany jest na tekst, który czyta narrator. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to prawdziwie teatralne doświadczenie. Gdy narrator odczytuje tekst i kolejno odkłada karty, przed widownią pojawiają się następne ilustracje utrzymujące zainteresowanie w aurze niezwykłości i magii.

• DZIEŃ WIEDZY O PINGWINACH

• 31 stycznia klasy młodsze obchodziły Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Celem tego święta jest popularyzowanie wiedzy o pingwinach, które m.in. z powodu zmian klimatycznych, zostały objęte ochroną i znalazły się w Księdze Gatunków Zagrożonych. Dzieci podczas zajęć wzbogaciły wiedzę o życiu na Antarktydzie, poznały cechy charakterystyczne pingwinów, a także powzięły wiedzę, w jaki sposób zdobywają pożywienie, co jedzą i co jest ich środowiskiem naturalnym. Wiedzą także, że chociaż pingwiny są ptakami, są to nieloty, a ich skrzydła przystosowane są jedynie do pływania. Dorosłe pingwiny cesarskie to największy i najcięższy gatunek pingwina, osiągają 110 - 130 cm wysokości i ciężar 22 - 45 kg, zależny jest od płci i pory roku. Natomiast australijski pingwin mały jest najmniejszym gatunkiem z tej rodziny, osiągającym ok. 32 cm wzrostu i ciężar ok 1kg. Na zakończenie zajęć, dzieci w swoich klasach z wielkim zaangażowaniem i różnymi technikami wykonywały prace plastyczne, które przedstawiają pingwiny w ich zimowej krainie.