• 1 LISTOPADA

• W związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili groby na pobliskim cmentarzu parafialnym by jak co roku je uporządkować i zapalić symboliczny znicz. Takie wyjście to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego uczniowie przypomnieli sobie tradycje i zwyczaje związane z Dniem Wszystkich Świętych.

• JESIENNA MANDALA

• 21 października - “Jesienna mandala” - konkurs plastyczny

W ramach działań Małego Samorządu 21 października odbył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem “Jesienna mandala”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie obrazu malowanego na kole. Tym razem obrazy zostały namalowane skarbami przyrody podarowanymi przez jesień. Uczniowie uruchomili swoją wyobraźnię i tworząc własne mandale w ciekawy sposób wykorzystali materiały przyrodnicze. Powstały różnorodne, zachwycające projekty. Najciekawsze prace zostały wyłonione drogą głosowania uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

• 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. Origami to japońska sztuka składania papieru.  Tradycyjne origami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Z niełatwą sztuką składania papieru zmierzyli się uczniowie klas I-III, którzy wykonali lisa oraz makietę lasu. Zadania te wymagały od uczniów nie lada cierpliwości, precyzji i koncentracji. Złożone papierowe konstrukcje sprawiły uczniom wiele radości i pozwoliły im uwierzyć we własne możliwości.

• SZKOŁA MYCIA RĄK

• W  minionym tygodniu uczniowie klas 3 uczestniczyli w zajęciach  dydaktycznych: „Szkoła mycia rąk Elli i Maxa”.  Zajęcia miały na celu zachęcić dzieci do właściwego mycia i wycierania rąk.  Uczniowie eksperymentowali z higieną rąk, rozwiązywali problemy i uświadamiali sobie dlaczego higiena rąk jest tak ważna. Dowiedzieli się również co to są drobnoustroje i jak mogą chronić siebie, znajomych i rodzinę przed chorobą. Pamiętajmy o tym, że dobre nawyki zaczynają się na wczesnym etapie życia.

• ,,Powitanie jesieni"

• “Pierwsze liście zerwał wiatr i ze sobą niesie,

i to właśnie pierwszy znak, że nadeszła jesień”

6 października młodsza społeczność szkolna udała się do lasu, aby powitać kolorową porę roku. Jesień podarowała piękny, słoneczny dzień, co sprzyjało zabawie na świeżym powietrzu. Dzieci podczas spotkania na leśnej polanie wykazywały się twórczymi umiejętnościami - powstały piękne jesienne korale, napisy z patyków oraz szyszkowe obrazki. Miały też okazję pobawić się w poszukiwanie skarbów przyrody. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja przygotowanych przez rodziców prażonek. Wszyscy dobrze się bawili i wracali z wycieczki w radosnych nastrojach.