• WIGILIA W PRZEDSZKOLU

• W czwartek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu nastał wspaniały moment- Wigilia, Boże Narodzenie! Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły pyszne smakołyki przy pięknie udekorowanym stole. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

• ŚWIĄTECZNA PACZKA

• W ramach akcji ,,Świąteczna Paczka’’ jak co roku wraz z Zespołem Kromołowianie Samorząd Uczniowski przygotował paczki, które trafią do rodzin i osób samotnych. Mamy nadzieję, że choć w pewnym stopniu poprawimy samopoczucie obdarowanym. Dziękujemy za zaangażowanie w tą akcje i wierzymy, że ten magiczny czas będzie przyjemny dla Wszystkich. Wesołych Świąt!

• WIZYTA W ŻARKACH

• 09.12.2022 r. uczniowie klas 2b i 3b wybrali się na wycieczkę do Żarek. Celem wycieczki było poznanie tajemnicy powstawania słodkich karmelków i lizaków.
            Dzięki Manufakturze Słodyczy Hokus - Pokus dzieci poznały cały proces produkcyjny - od wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaków i kolorów, aż  do pakowania gotowych produktów. Dzieci mogły też wcielić się w rolę cukierników i samodzielnie wykonać kolorowego lizaka. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał pięknie zapakowanego swojego lizaka. To nie był koniec atrakcji. W restauracji Przystań Leśna dzieci uczestniczyły w warsztatach wytwarzania pizzy. Na początku  wszyscy uczniowie założyli fartuchy i kucharskie czapki. W takich strojach mogli zabrać się za przygotowanie pizzy swojego autorstwa. Ugniatali i formowali ciasto, smarowali ketchupem, sypali serem i układali soje ulubione składniki. Jak się udały pizzy? Wystarczy popatrzeć na zdjęcia i zobaczyć te puste talerze. Najedzeni z uśmiechem na twarzy, uczniowie wrócili do szkoły.

• BARBÓRKA

• 5 grudnia z okazji z święta górników Barbórki uczniowie klas młodszych gościli w szkole górnika. Nasz gość ubrany był w galowy strój. Opowiedział dzieciom o swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Pokazał dzieciom swoją górniczą czapkę i powiedział dlaczego górnicze czapki mają różnego koloru pióropusze, a mundur 29 guzików. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, zadawali wiele pytań dotyczących pracy górnika, jego ubioru i święta górników. W nagrodę każde dziecko poczęstowało się śląskim cukierkiem kopalniakiem. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. W klasach uczniowie wykonali górnicze czapki i obejrzeli film edukacyjny o pracy górników.

• ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

• 6 grudnia – jak dobrze wiecie,
            Święty Mikołaj chodzi po świecie.
            Dźwiga swój worek niezmordowanie
            i każde dziecko prezent dostanie.
            A kiedy rozda już prezenty,
            wraca do nieba uśmiechnięty”

1 i 2 grudnia grupy młodsze odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

• ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

• W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

• ANDRZEJKI KLASY MŁODSZE

• Tegoroczne Andrzejki były okazją do wspólnej zabawy uczniów klas 1-3. Listopadowy wieczór dostarczył im wielu przeżyć i emocji. Dzieci zajrzały w przyszłość i sprawdziły, co je czeka. Wróżby sprawiły wszystkim wiele radości a to, czy się spełnią - przyszłość pokaże. Zabawa andrzejkowa była również okazją do tańców i pląsów do znanych dzieciom przebojów.