• Galeria zdjęć

        brak danych
          • DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

          • 13 października obchodziliśmy w szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Samorząd Szkolny złożył wszystkim pracownikom naszej szkoły życzenia z tej okazji.

        • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
          • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

          • Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek obchodzone 10 października. W tym roku również  uczniowie klas 1-3 naszej szkoły postanowili włączyć się do akcji CAŁA POLSKA GRA W PLANSZÓWKI.  Tego dnia w klasach prezentowane były nie tylko gry planszowe, ale także memory, domino, bierki, warcaby czy też puzzle. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych grach, w które grają w domu wraz ze swoimi bliskimi.  Największa frajdę sprawiło wykonanie własnej gry  planszowej. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły, a  ich zadaniem było zaprojektowanie dla Minionków, bo to one były bohaterami gry, miejsca, w którym Minionki będą rywalizowały. Na koniec uczniowie zagrali w samodzielnie zaprojektowane gry planszowe. Dawno nie widziałyśmy naszych uczniów tak rozentuzjazmowanych  i radosnych. Była to dla nich  nie tylko świetna zabawa w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy, ale  też wspaniała lekcja m.in. planowania, przewidywania, spostrzegawczości, zręczności, liczenia i zasad fair play.

        • śLĄSKIE PRZYWRACAMY BŁĘKIT
          • śLĄSKIE PRZYWRACAMY BŁĘKIT

          • Zajęcia z Ekodoradcą „Śląskie Przywracamy Błękit” 6 października 2023r przedszkolaki z grup 0c i 0d brały udział w zajęciach zakresu ochrony powietrza w ramach zintegrowanego projektu unijnego LIFE "Śląskie Przywracamy Błękit"-Kompleksowa realizacja Programu Ochrony Powietrza dla województwa śląskiego przeprowadzonych przez Panią Paulinę Podsiadło - Ekodoradcę w Urzędzie Miejskim w Zawierciu. Prelekcje zostały przekazane w ciekawej formie, łączącej zarówno treści merytoryczne, jak również zawierały elementy ruchowe, artystyczne- dzieci przygotowały odznakę „Przyjaciela Przyrody”, poznały zasady Młodego Ekologa, wykonywały proste doświadczenia związane z powietrzem- eksperymenty „Szukamy powietrza”. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak  otrzymał eko- upominek.

             

        • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
          • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          • 29 września młodsza społeczność szkolna obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, święto ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę dotyczącą zalet czytania książek. Motywem przewodnim święta było oczywiście głośne czytanie. Wśród czytanych utworów znalazły się fragmenty książki “Magiczny domek na drzewie”, “Nudzimisie”, “Na wszystko jest sposób”, “Tajemnica cyrku” i wielu innych. Powstały również plakaty o zaletach czytania oraz ilustracje do czytanych fragmentów książek. Święto to warto obchodzić każdego dnia - gdyby każdy poświęcił na czytanie chociażby 15 minut, byłby to duży sukces.

        • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
          • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • Dziś w szkole odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024 został Jan Zasuń. Gratulujemy wyboru i życzymy powodzenia!

        • TEATR KULTURESKA
          • TEATR KULTURESKA

          • Przedszkolaki wybrały się na przedstawienie musicalowe pt.,, Detektyw Kot” do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu. W spektaklu promowane były właściwe nawyki ekologiczne, takie jak: segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, oszczędzanie energii, a także ograniczenie konsumpcjonizmu.. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, uśmiech zawitał na ich twarzach oraz mocnymi brawami nagradzały aktorów za piękny występ. Podziękowania dla ZKM Zawiercie za zorganizowanie przejazdu przedszkolaków do MOK-u.

        • DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU
          • DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

          • 15 września wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wesołych zabawach muzyczno-ruchowych, sprawnościowych, plastycznych, rozwijających ich wyobraźnię i kreatywność, których motywem przewodnim była kropka.

        • POŻEGNANIE LATA
          • POŻEGNANIE LATA

          • "Kowbojskie pożegnanie lata”

            W dniu 8 września młodsza społeczność szkolna udała się na wycieczkę do lasu z okazji pożegnania lata. Pogoda dopisała, więc na leśnej polanie odbyły się różne zabawy ruchowe - gonitwa na polanie, czarne stopy, myśliwi na polowaniu - które sprzyjały wyrabianiu sprawności ruchowej oraz integracji zespołów klasowych. Uczestnicy wycieczki uzupełnili spalone podczas zabaw kalorie pysznymi kiełbaskami. Choć lata żal, to wszyscy wracali z wycieczki w dobrych humorach.

        • SZKOLENIE NAUCZYCIELI
          • SZKOLENIE NAUCZYCIELI

          • W dniach od 21 do 25 sierpnia 2023r. czworo nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu wzięło udział w kursie doskonalenia zawodowego pt. „Nauczyciel i uczeń nowej dekady”, które odbyło się na greckiej wyspie Corfu w ramach projektu Erasmus+ pt. "Happy Maths". Wraz z nauczycielami z innych krajów europejskich uczestniczyli w warsztatach, dyskusjach, wykładach, sesjach  relaksacyjnych i ćwiczeniach praktycznych, mieli okazję poznać się nawzajem i wymienić doświadczeniami. W celu przełamania lodów przeprowadzono grę „Speed dating”. Odbyła się dyskusja dotycząca roli nauczyciela w dzisiejszym świecie oraz kompetencji, jakie powinien posiadać. Omówiono również zastosowanie sztucznej inteligencji w edukacji. Nauczyciele pogłębili swoją wiedzę na temat nauczania zorientowanego na ucznia oraz holistycznego podejścia w edukacji. Wykorzystując grę karcianą „The empathy game” omawiano trudności jakie uczniowie mogą napotkać oraz jak nauczyciele mogą im pomóc w ich rozwiązaniu. Zaprezentowano koncepcję mindfulness (uważność, przytomne doświadczanie) i jej rolę w zachowaniu dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego. Kursanci wzięli udział w wieczorze greckim, dzięki czemu mogli lepiej poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz zintegrować się jako grupa. Odbyła się wycieczka krajoznawcza po wyspie. Uczestnicy zwiedzili następujące miejsca: Kassiopi, wschodnie wybrzeże Corfu,  stolicę wyspy - Corfu, Palaiokastritsa i Lacones. Odwiedzili największą szkołę językową - Adrioti, , która stosuje nowoczesne metody nauczania języka angielskiego. Nauczyciele pogłębili swoją wiedzę w zakresie  zagadnienia mindfulness. Ćwiczyli techniki medytacji prowadzące do redukcji stresu i wyciszenia. Omówiono Embodiment Learning, czyli uczenie się poprzez działania związane z ciałem. Kursanci wykonali ćwiczenia praktyczne, obserwowali ruch swojego ciała oraz wyciągali wnioski z poczynionych obserwacji. Przeprowadzono dyskusję w jaki sposób nauczyciele mogą zadbać o swój samorozwój oraz jak ich działania mogą pozytywnie wpłynąć lokalną społeczność oraz na cały świat. Omówiono wybrane problemy globalne i ich wpływ na kształt edukacji. Odbyła się debata na temat szkoły marzeń. Uczestnicy szkolenia poznali metodę Co – vision (pol. wspólna wizja) wspierającą kooperację nauczycieli prowadzącą do znalezienia rozwiązania ich problemów zawodowych. Następnie dokonano podsumowania wiadomości  zdobytych podczas kursu. Uczestnicy wykonali „przybornik nauczyciela”, czyli zbiór ćwiczeń i metod, które mogą wykorzystać w swojej pracy. Kurs zakończył się uroczystym wręczeniem certyfikatów.